idris-gunaydin-1
yon sinav-sorulari
yon sinav-sonuclari
e-sınav
   
.
.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
DİREKSİYON SINAVI VİDEOSU
MUTLAKA İZLEYİN
   
.
Duyuru.:
OTOMATİK VİTES YENİ CLIO ICON- MANUEL VİTES YENİ CLIO JOY ile yeni yılda ehliyet sahibi olmanın avantaj ve ayrıcalığını yaşayın. .e-SINAV uygulaması, Stajer sürücülük ile ilgili merak ettikleriniz, yeni ehliyet fiyatları, yeni ehliyet uygulama sınavı ile ilgili merak ettikleriniz burada... Kaliteli eğitim için İdris Günaydın Sürücü Kursu...(212)855 32 12
bogazicili-ozel-ders

 

İçerenköy özel ders, özel ingilizce dersleri, içerenköy özel türkçe dersi hocası, içerenköy özel matematik dersi, içerenköy özel ingilizce dersleri, içerenköy tarih hocası, içerenköy coğrafya dersleri, ataşehir özel ders, erenköy özel ders, boğaziçi üniversitesi öğrencisinden özel dersler
NEDEN ÖZEL DERS

Birebir eğitim, öğrenme metodlarının en etkili biçimidir. Eğitimci, birebir eğitimde, ders boyunca bütün dikkatini öğrenci üzerinde yoğunlaştırma şansına sahiptir. Bu şekilde eğitimci, öğrencinin öğrenme alışkanlıkları ve bilgi seviyesini kolaylıkla anlayabilir ve ders programını ve dersin işleniş biçimini öğrenciye uygun olarak düzenleyebilir.

icerenkoy-2 Özel dersin farkı öğrencinin kendisine uygun çalışma sisteminde ve zamanlarda dersleri öğrenmesidir. Eğitmenler bir konunun öğrenci tarafından iyice kavrandığına kanaat getirdikten sonra yeni konuların öğretimine geçerler. Özel derste öğrenciler istedikleri kadar temel veya

karmaşık soruları sormakta özgürdürler.

Öğrenme potansiyeli kişiden kişiye çok farklılık gösteren bir olgudur. Birebir özel ders, ders zamanlarını, ders programını ve dersin işleniş metodunu kişiye göre düzenlenmesini sağlaması açısından çok etkili bir yöntemdir.

Özel Ders İçin
Lütfen Bilgi Alın..
  ozel-ders-telBOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİSİNDEN ÖZEL DERS

Tecrübe sahibi olmak, söz konusu özel ders olunca şüphesiz oldukça önemli bir konudur. Aksi yönde bir fikri savunmak pek de doğru olmayacaktır. Sınavların daha da ciddi birer yarışa dönüştüğü bir dönemde tıpkı bir atletin olimpiyatlara hazırlanması gibi bir öğrencinin de profesyonel bir destek alarak sınavlara hazırlanması gerekebiliyor.

Elbette sınav maratonu için böyle bir hazırlık zorunlu değil; ancak böyle bir hazırlık sınavda, başarıda oldukça önemli bir rol oynayacaktır.

Diğer taraftan birçok üniversite öğrencisi özel ders vermek için ilan veriyor ve başvuruda bulunuyor. Üniversite öğrencilerinin henüz diplomalarını almadan özel ders vermesi bir tecrübesizlik olarak mı görülmeli peki? Aslında hayır. Çoğu öğrenci kendi hazırlık dönemlerinde, en son sınav sistemlerini birebir tecrübe ediyor ve yaşadığı zorlukları en iyi kendisi biliyor.

Bu nedenle çoğu üniversite öğrencisi sınavlarda başarı elde etmede birçok öğretmenden daha yararlı olabiliyor. Bunun nedenlerini doğru kavramak gerekir elbette. Yaş faktörü önemli bir yerde durabiliyor mesela. Diğer yandan zaten sınavda başarı elde etmiş bir öğrenci, kendisinden belirli bir süre sonra sınava girecek olan bir öğrenciye kolaylıkla yardımcı olabilir.

Uyum sorunlarını aşmak ve diğer avantajlardan da faydalanmak adına birçok aile, üniversite sınavlarına hazırlanan çocukları için üniversite öğrencilerinden özel ders almayı daha faydalı bulabiliyor.

Unutulmamalı ki birçok üniversite öğrencisi, sınava hazırlık dönemlerinde arkadaşlarına yardımcı olurken, özel ders konusundaki becerisini keşfederek ve bu işten zevk alacağını düşünerek üniversite yıllarında özel ders vermek istiyor.

Öğrencilik yıllarında edindiği deneyimleri de biriktiren üniversite öğrencileri şehirlerde özel ders alan öğrencilerin evlerinde yapılan özel derslerde rol almaya devam ediyorlar. Saygılarımla..


MUTLU AİLE, MUTLU ÇOCUK ;

Eğer çocuğunuza bir miras bırakacaksanız bu onun kendisini keşfetmesine olanak tanımanız ve yetenekleri konusunda onu desteklemeniz olacaktır. Kendisiyle ilgili farkındalık yolculuğuna bir defa başlamış bir çocukta bu bir alışkanlık olacak ve yaşamı boyunca uyanıklık hali devam edecektir.

Bazen ebeveynler kendisinde olmayan ama çocuğunda olmasını istediği yetenekler konusunda çocuğuna yönlendirme yaparak çocuğunun bu alanda kendini geliştirmesini isterler. Hatta bu istek ve hayalerini bir proje konusu gibi ele alıp plan program yapıp çocuğu da bu programa uymak durumunda bırakanlar var. Oysa çocuk mevcut doğal yeteneklerini istekleri doğrultusunda keyifle kullanabildiği zaman geliştirir ve o alanda başarılı olur. Doğal olarak da severek yaptığı bir işin sonucunda elde ettiği başarı onu en çok mutlu edecek şeydir.

İlkokul çağı itibariyle çocuğun güçlü olduğu yönler belirginleşmeye başlar, kişilik temel taşları oturur ve ilgileri öne çıkar. Fakat bu dönemde de en büyük tehdit okullardaki sistemin çocukların yeteneklerini daha standart hale getiren sadece ders çalışmaya ve sınavlara hazırlanmaya odaklı olmasıdır. Açıkçası bu dönemde ailelerde, öğretmelerde ve toplumdaki başarı algısı sınavlardan alınan notlar üzerine yoğunlaşmıştır. Çocuğun her derste iyi olması beklenir. Kısacası, yeteneklerin tam ortaya çıkacakken veya keşfedilecekken budanmaya başladığı bir dönemdir. 

Bazı çocukların yetenekleri hem çok baskın hem de çok somuttur. Ayrıca kişilik yapısı olarak da tutkulu bir çocuksa bu yetenekleri çok büyük bir engel olmadığı sürece bastırmak pek mümkün olmaz. Fakat bu tür çocuklar aşırı uçlardaki çocuklardır. Toplumda bu tür baskın yeteneklerin tutkuyla birleşmiş halini görmek mümkündür ancak nadirdir. 

Özel Ders İçin
Lütfen Bilgi Alın..
  ozel-ders-tel

 


  Sayfa 1 /2   Yazının Devamı..>>>
 

 

.
insan-kaynaklari
Ozel_Direksiyon_Dersleri
DERS VİDEOLARI
   
 
   
Dikkat Dağınıklığı ve Olabilecekler
MUTLAKA İZLEYİN !!
   
Hızlara Göre Çarpışma Etkisi
MUTLAKA İZLEYİN !!
 
 
.


Ehliyet Sınavı Soruları Ehliyet Sınavı Sonuçları